Prelegenci SQLDay

Uwe Ricken

Uwe Ricken pracuje z systemami IT od lat 90-tych. Początkiem doświadczeń z Microsoft SQL Server było zlecenie opracowania oprogramowania do zarządzania członkostwem dla Amerykańskiej Izby Handlowej w Niemczech.

Oprogramowanie zostało rozprowadzone do pięciu kolejnych krajów europejskich. Główna pasja do rozwoju Microsoft SQL Server rozszerzyła się w 2007 roku wraz z jego zaangażowaniem jako DBA dla Deutsche Bank AG we Frankfurcie nad Menem. Po 6 latach doświadczenia operacyjnego jako DBA i ponad 14 latach jako programista złożonych modeli baz danych uzyskał certyfikat „Microsoft Certified Master – SQL Server 2008”, który był najwyższym certyfikatem technicznym. Rok 2013 zakończył z pierwszą nagrodą MVP za wsparcie dla społeczności Microsoft SQL Server w Niemczech i Europie. Aby przekazać swoją głęboką wiedzę na temat Microsoft SQL Server zainteresowanej społeczności, Uwe Ricken bloguje od 2010 roku pod adresem http://www.sqlmaster.de o swoich codziennych doświadczeniach z Microsoft SQL Server. Jego wpisy na blogu są wyłącznie w języku niemieckim, aby zapewnić niemieckojęzycznej społeczności SQL wgląd w technologię Microsoft SQL Server.

Uwe Ricken jest prelegentem na wielu międzynarodowych konferencjach i wydarzeniach, a jego ulubione tematy to „Wewnętrzne elementy baz danych”, „Indeksowanie” i „Rozwój”.