Prelegenci SQLDay

Mathias Thierbach

W 2015 roku, po spędzeniu ponad dziesięciu lat jako programista i architekt oprogramowania z technologiami Microsoftu, Mathias Thierbach przeszedł do obszaru Business Intelligence Microsoftu. Szybko zainteresował się Power BI, ale również szybko zdał sobie sprawę, że narzędzia i praktyki programistyczne oraz inżynieryjne są zupełnie inne niż te dobrze ugruntowane w rozwoju oprogramowania. W ten sposób rozpoczął projekt pbi-tools, jedyny kompleksowy rozwiązanie kontroli źródła dla Power BI.

Podczas siedmiu lat prowadzenia zespołu zarządzania danymi w YouGov, doświadczył codziennych korzyści płynących z tych wysiłków. Po udostępnieniu projektu na otwartej licencji jesienią 2021 roku, Mathias spędza dużo swojego wolnego czasu na przekazywaniu praktyk kontroli źródła i DevOps szerszej społeczności Power BI.

Oprócz zaangażowania w projekty open source, Mathias głęboko dba o swoją rolę jako lider technologii przedsiębiorstwa. Jak wielu, musiał znacząco zmienić kierunek, gdy przeszedł na stanowisko menedżerskie, odpowiedzialne za budowanie, stabilizowanie i rozwijanie zespołu inżynierów danych, analityków i architektów.