Prelegenci SQLDay

Kamil Nowinski

Bloger, prelegent, członek #sqlfamily. Microsoft Data Platform MVP. Pasjonat danych, inżynier i architekt danych. Ponad 20 lat programowania i doświadczenia z bazami danych SQL Server (od wersji 2000) potwierdzone certyfikatami MCITP, MCP, MCTS, MCSA, MCSE Data Platform & Data management & analytics. Pracował zarówno jako programista, jak i administrator dużych baz danych, projektując systemy od podstaw. Ostatnio skupił się na platformie danych w Azure jako certyfikowany (Azure Dev-Ops Engineer Expert, Azure Developer Associate) Data Engineer i Azure Architect. Pasjonat optymalizacji systemów bazodanowych, zwolennik przejrzystości kodu, projektów open-source i automatyzacji, fan DevOps i PowerShell.

Od 2015 roku mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. Obecnie zawodowo związany z Avanade, międzynarodową firmą konsultingową.

Społecznie od wielu lat związany ze Stowarzyszeniem Data Community Poland (dawniej PLSSUG) , przez kilka lat pracował jako wolontariusz, a obecnie jako współorganizator i prelegent największej konferencji SQL Server w Polsce (SQLDay).
Obecnie dodatkowo współorganizator pięciodniowej konferencji Data Relay w Wielkiej Brytanii, wolontariusz na SQLBits oraz prezenter na tych i wielu innych konferencjach.

Pomysłodawca podcastu „Ask SQL Family” i założyciel bloga SQLPlayer.
Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch wspaniałych dziewczynek.