Tomasz Gołaszewski
Tomasz Gołaszewski

Opis warsztatu

Większość z nas zna już PowerBI dość dobrze i miała okazję stworzyć dziesiątki raportów. Problem pojawia się, gdy ograniczenia narzędzia nie pozwalają na stworzenie dokładnie tego co chce Klient lub przy odwzorowywaniu raportów z innych narzędzi nie jesteśmy w stanie przenieść części funkcjonalności.

Podczas tych warsztatów zmierzymy się z takimi właśnie przypadkami. Przejdziemy przez dziesiątki przykładów z którymi mierzyłem się podczas swojej pracy z PowerBI wraz ze swoimi zespołami. Mając konkretne, bardzo sztywne postawione przed nami wymagania biznesowe wspólnie stworzymy raporty które je spełnią, nawet, jeśli domyślnie nie jest to możliwe. Bo często jest, tylko trzeba się nakombinować lub wpaść na odpowiedni pomysł.

Będziemy modelować dane, używać M Query i oczywiście DAX’a. Zobaczymy też kilka nieoczekiwanych rezultatów. Postaram się pokazać, jak je próbować przewidzieć i sobie z nimi radzić. Żeby to osiągnąć, poznamy jak działa silnik w konkretnych sytuacjach, ponieważ to właśnie najczęściej z tego powodu wynikają ograniczenia i sposoby jak je możemy próbować obejść.

Kluczowe punkty

  • Sposoby na obejście części ograniczeń
  • Budowa i działanie silnika xVeocity
  • Modelowanie, sztuczki z DAXem

Długość warsztatu: 4 godziny