Kamil Nowiński

Kamil Nowiński

Ponad 13 lat programowania (VB6, VB.NET, C#) oraz doświadczenia z bazami danych SQL Server (od wersji 2000) potwierdził certyfikatami MCITP, MCP, MCTS, MCSA, MCSE Data Platform. Umiejętności zdobywał zarówno jako programista jak i administrator dużych baz danych projektując systemy od podstaw. Pasjonuje się optymalizacją systemów bazodanowych, przejrzystością kodu oraz wyciskaniem z silnika baz danych co tylko się da. Od kilku lat skupia się na rozwiązaniach Business Intelligence dostarczanych przez Microsoft.

Niedawno zakończył pracę architekta przy projekcie budowy hurtowni danych dla Ministerstwa Finansów w programie e-Cło. Obecnie poszerza swoje horyzonty w Anglii prototypując rozwiązania BI z zastosowaniem modeli PowerPivot oraz rzuca kostkami OLAP podczas rozbudowywania istniejących hurtowni danych.

Uwielbia samorozwój, poznawanie nowych technologii oraz dzielenie się wiedzą nie tylko podczas spotkań społeczności.

W Stowarzyszeniu PLSSUG od kilku lat, początkowo jako słuchacz, obecnie jako prelegent i co-leader wrocławskiej grupy PLSSUG. Od paru lat pełni w Stowarzyszeniu również funkcję członka Komisji Rewizyjnej. Kilka lat z rzędu pracował jako wolontariusz lub współorganizator największej w Polsce konferencji miłośników SQL Servera (SQLDay), a od 2014r również jako prelegent.

Prywatnie szczęśliwy mąż oraz ojciec czteroletniej Sylwii i rocznej Kingi.

Replikacja danych – kto z kim, dla kogo, dlaczego i po co?

Sala A

Podczas sesji zrobimy przegląd wszystkich rodzajów replikacji w SQL Server i dowiemy się jakie zasadnicze różnice są pomiędzy nimi oraz kiedy którą replikację warto stosować. Oprócz przykładów praktycznych scenariuszy zastanowimy się jakie mamy alternatywy i dlaczego AlwaysOn nie jest jedną z nich. Jak zawsze na moich sesjach sporo demonstracji i kodu T-SQL.

300 Admin PL
WIĘCEJ