Dariusz Porowski

Dariusz Porowski

Pracuje w firmie Microsoft Polska jako Senior Technical Evangelist w dziale Nowych Technologii (DX), w którym na co dzień odpowiada za promowanie wiedzy technologicznej z zakresu praktyki DevOps oraz infrastruktury chmurowej Microsoft Azure. Przed dołączeniem do zespołu Microsoft przez sześć lat z rzędu był wyróżniany jako Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Cloud and Datacenter Management. Jest trenerem MCT oraz posiada certyfikaty: MCSE, MCSA, MCITP i MCTS.

Przed podjęciem pracy w Microsoft pracował ponad 8 lat w firmach integratorskich jako architekt oraz konsultant infrastruktury, realizując projekty u klientów korporacyjnych w Polsce, Europie oraz regionie Bliskiego Wschodu.

Prowadzi firmowego bloga Strefa.MS, na którym opisuje najnowsze rozwiązania ze świata IT.

Czy DBA może odnaleźć się w świecie DevOps?

Sala A

Obowiązki dzisiejszego DBA to zadania typowo operacyjne. Natomiast świat IT coraz bardziej zmierza w Agilowe zarządzanie procesem wytwórczym i utrzymaniowym oprogramowania. Na końcu są jednak bazy danych, które te dane aplikacji przechowują. Bazy danych, które też muszą być zmieniane względem zmian w oprogramowaniu. Czy w świecie administratorów bazodanowych da radę czerpać wzorce ze świata DevOps […]

300 Admin PL
WIĘCEJ